Praktykant - XIV Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk

Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk

Centrum Zastosowań Matematyki działające w strukturach Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk zajmuje się m.in. rozwiązywaniem praktycznych problemów firm i instytucji z wykorzystaniem matematycznego sposobu myślenia. W ten sposób prowadzona i rozwijana jest współpraca między środowiskiem naukowym a firmami i instytucjami dążącymi do usprawnienia swoich procesów, produktów i usług.

Branża: Inne
Rodzaj pracy: praktyka
Stanowisko: Praktykant - XIV Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk
Wakatów: 3
Miejsce pracy: Warszawa
Wymagania:
  • - studenci i doktoranci wszystkich lat kierunków technicznych, ścisłych i ekonomicznych
  • - zainteresowania naukowe w dziedzinach takich jak matematyka, informatyka, ekonomia a także nauki techniczne
  • - zapał i predyspozycje do pracy naukowej
  • - chęć pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia zawodowego
Obowiązki:

Zajmiesz się:

  • - praktycznymi zastosowaniami matematyki (np. modelowanie procesów przemysłowych, optymalizacja złożonych systemów)
  • - analizą danych metodami statystycznymi, eksploracji danych czy Big Data
  • - modelowaniem rynków finansowych, problemami algorytmicznego wsparcia sektora finansowego
  • - zarządzaniem projektami i rozwijaniem start-upów
  • - future studies w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na różne obszary gospodarki
Firma oferuje:

Będziesz pracować:

  • - w energicznym i interdyscyplinarnym zespole
  • - przy wsparciu opiekuna merytorycznego
  • - według najlepszych brytyjskich wzorców
  • - we współpracy z wiodącymi firmami
Sposób aplikowania: Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendacje od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: kontakt@praktyki.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny LPB/XT/2018.