Oferty pracy

Programista CNC

Plastique Sp. z o.o.

Firma Plastique zajmuje się produkcją opakowań dla klientów od branży automotive po branżę medyczną czy spożywczą. Podstawowa charakterystyka firmy dostępna jest na naszej stronie: http://www.plastique.pl/ . Zakład mieści się w Dąbrowie, k. Poznania.

Branża: Administracja
Rodzaj pracy: praca stała
Stanowisko: Programista CNC
Wakatów: 1
Miejsce pracy: Dąbrowa, k. Poznania
Wymagania:

WYMAGANE DOŚWIADCZENIE -Preferowana jest znajomość oprogramowania hyperMill. Brane pod uwagę będzie również doświadczenie w programowaniu w trybie offline CAD/CAM. -Znajomość oprogramowania CAD najlepiej Solidworks Plus. -Dodatkowym atutem jest umiejętność obsługi drukarek 3D. -Doświadczenie w obsłudze ręcznych i automatycznych maszyn warsztatowych, frezarek, wiertarek kolumnowych, pił taśmowych, tokarek itp. -Udokumentowane doświadczenie w zakresie kształtowania termicznego lub wytwarzania oprzyrządowania związanego z tym procesem. -Znajomość procesów produkcyjnych. -Preferowane jest doświadczenie w zakresie pracy na hali produkcyjnej/parku maszynowym. WYMOGI DOTYCZĄCE KWALIFIKACJI I WYKSZTAŁCENIA -Preferowane jest wykształcenie wyższe techniczne, związane z mechaniką (inżynieria mechaniczna), ale rozważymy kandydatów, którzy są w stanie wykazać wystarczające doświadczenie związane z programowaniem i produkcją CNC. -Kwalifikacje techniczne lub równoważne doświadczenie zdobyte w branży CNC. DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI -Wszechstronne kwalifikacje techniczne. -Umiejętność realizacji wielu projektów w dynamicznym środowisku pracy. -Umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów. -Chęć zdobywania nowych umiejętności i bycia wartościowym członkiem zespołu. -Umiejętność dostosowania ustawień po modyfikacji projektu, czasami w trakcie lub po zakończeniu programowania CNC.

Obowiązki:

ZADANIA I OBOWIĄZKI

  • Programowanie maszyn CNC (offline) na potrzeby wytwarzania prototypowych narzędzi do form wtryskowych (żywica), aluminiowych narzędzi produkcyjnych i związanych z nimi elementów inżynierii procesowej wykorzystywanych w procesach termoformowania.
  • Określanie najlepszych parametrów pracy urządzeń CNC podczas wytwarzania złożonych kształtowników na potrzeby procesów termoformowania.
  • Udoskonalanie projektów w celu maksymalizacji wydajności CNC.
  • Pomoc i wsparcie dla lokalnej hali CNC.
  • Dostarczanie programów CNC do naszych innych zakładów.
  • Praca pod presją czasu, w środowisku, w którym wymagana jest najwyższa wydajność maszyn CNC.

W związku z tworzeniem nowego działu poszukuje kandydatów do pracy w charakterze programisty CNC. Programista CNC to osoba odpowiedzialna za programowanie ścieżki narzędzia do frezowania CNC na potrzeby wytwarzania produktów aluminiowych i żywicznych oraz realizowanie innych ogólnych wymagań technicznych. Oprzyrządowanie i związane z nim elementy pomocnicze muszą być wytwarzane z zachowaniem wysokiej jakości i dbałością o prawidłowe wykończenie powierzchni. Wszystkie wymagania dotyczące narzędzi będą dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Bieżące programowanie odbywa się za pomocą programu Autodesk Inventor w połączeniu z oprogramowaniem „hyperMill”. Firma bada również alternatywne oprogramowanie do programowania CNC, takie jak Master Cam i SolidCAM. Każdy kandydat musi posiadać umiejętność interpretacji rysunków technicznych.

Do podstawowych zadań na ww. stanowisku będzie należeć perfekcyjne wykonanie oprzyrządowania niezbędnego do wdrożenia do produkcji narzędzi zleconych przez klientów lub kompletnego oprzyrządowania związanego z sektorem spożywczym, detalicznym i medycznym. Pod pojęciem „programowanie CNC” należy rozumieć programowanie offline.

Oferujemy:

  •  Umowa o pracę zawarta bezpośrednio z firmą Plastique
  •  Dobre wynagrodzenie wypłacane terminowo co miesiąc
  •   Zapewniamy Program Relokacji - pokryjemy koszty najmu lub zapewnimy noclegi w pierwszych 3 miesiącach - szczegóły do indywidualnego ustalenia
  •  Dodatki: ubezpieczenie grupowe, pakiet medyczny, pakiet multisport, premie
  • Szkolenia, kontakt z nowoczesnymi maszynami i innowacyjną technologią
  • Bardzo dobre warunki socjalne oraz wysokie standardy pracy (jakość, bezpieczeństwo, sprzęt itd.)
Sposób aplikowania: pawel.wisniewski@plastique.eu