Shesnnovation Academy to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko), gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To cykl szkoleń i warsztatów, spotkań z mentorami i ekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Program jest organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wspólnie z bankiem Citi Handlowy, Stowarzyszeniem TOP 500 Innovators, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga, działającej przy Citi Handlowy oraz partnera programu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Nasze mentorki i mentorzy to wybitni przedstawiciele świata biznesu i nauki. Są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla w globalnych firmach (m.in. Dominika Bettman, CEO w Siemens Polska; Bożena Leśniewska, COO w Orange Polska); założycielki i założyciele startupów, które odniosły sukces na rynku (m.in. Agnieszka Maciejowska, założycielka Evenea; Stefan Batory, CEO Booksy, b. CEO iTAXI; Filip Granek, CEO XTPL) oraz przedsiębiorcze naukowczynie (m.in. Joanna Kinasiewicz, Research&Innovation Specialist w Neuro Device Group S.A.).
W ramach Shesnnovation Academy uczestniczki będą miały możliwość:
- nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej podczas serii dedykowanych szkoleń,
- współpracy ze wspaniałymi mentorkami i mentorami, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy biznesowe, chcą dzielić się swoją wiedzą i wspierać Was w realizowaniu Waszych marzeń,
- konsultacji swoich pomysłów z wybitnymi ekspertami w obszarze startupów i nowych technologii,
- uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami,
- wzięcia udziału w Konkursie na najlepszy startup technologiczny,
- nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów
- i wiele innych :)
Zgłoszenia do Programu na: www.shesnnovation.pl
IDEA
Według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Zanotowano również nieznaczny spadek aktywności kobiet w tym obszarze. Niemniej kobiety coraz częściej stawiają na samorozwój i podejmowanie ryzyka. Motorem do działań niewątpliwie są inne kobiety, które poprzez swój talent i determinację stały się wzorami do naśladowania, jak również wspierający ten proces mężczyźni. My chcemy by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.