Artykuły

pdf

inżynier ds. optymalizacji oprogramowania w telefonach komórkowych

Samsung Electronics Poland R&D Center
Warszawskie R&D to prężnie działające Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania. Rok 2008 był dla nas wyjątkowo udany. Do już istniejących działów Digital Television Lab i Home Network Solutions, dołączyło Samsung Mobile Laboratory. Zatrudniamy już ponad 4oo osób! Naszym pracownikom oferujemy pracę pełną wyzwań, dającą możliwość rozwoju, a co obecnie szczególnie ważne, stabilne zatrudnienie. Jesteśmy dynamicznym zespołem, pracującym w nowoczesnej firmie. Dowiedz się o nas więcej i dołącz do nas!
Branża: Przemysł, Inżynieria produkcji
Stanowisko: inżynier ds. optymalizacji oprogramowania w telefonach komórkowych
Wakatów: więcej
Miejsce pracy: Warszawa
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe (inżynierskie, magisterskie) o specjalności informatyka, komunikacja radiowa, telekomunikacja, elektronika lub pokrewne
  • Dobra znajomość technologii 2G/3G w zakresie radiodostępu
  • Dobra umiejętność programowania w językach C/C++ oraz skryptowych m.in. Perl
  • Mile widziane doświadczenie w przynajmniej jednym z obszarów: testy terenowe, testy IOT telefonów komórkowych i sieci, testy GCF, testy RF 2G/3G, 2G/3G network quality measuring, znajomość warstw protokołów sygnalizacyjnych GSM/WCDMA
  •  Dobra znajomość języka angielskiego
  • Gotowość odbywania zagranicznych podróży służbowych
  • Prawo jazy kat. B
Dodatkowym atutem będzie:
Obowiązki:
  • Przeprowadzanie analiz z działania protokołów 2G/3G dla różnych platform sprzętowych i oprogramowania oraz GCF tests
  • Analiza zebranych logów w zakresie warstwy sygnalizacji L2, L3, oraz przesyłu danych
  • Badanie działania oprogramowania i rozwiązywanie problemów software’u
  • Optymalizacja oprogramowania i tworzenie nowych rozwiązań
  • Tworzenie wynikowych raportów z przeprowadzonych analiz
  • Tworzenie narzędzi software’owych(skryptów, oprogramowania) wspomagających proces analizy danych i optymalizujących pracę
  • Tworzenie różnych scenariuszy testowych w zakresie protokołów sieciowych
Sposób aplikowania: praca.rd@samsung.com.plAplikację w języku angielskim prosimy przesłać na adres: praca.rd@samsung.com.pl Dziękujemy za zawarcie numeru referencyjnego MOB/SWE/SHP/0905 w temacie wiadomości.