Artykuły

pdf

web developer

Crowdstorm Ltd
Crowdstorm is a product research platform. The place where you make better informed purchase decisions based on the crowd's advice and recommendations.
Branża: IT
Rodzaj pracy: praca stała
Stanowisko: web developer
Wakatów: 1
Miejsce pracy: Wrocław, Praca Zdalna
Wymagania:
  • 1+ year experience in web development, Computer science or related field preferred,
  • Fluency in written English,
  •  PHP5 OOP, Mysql, HTML/CSS, Javascript, AJAX, jQuery, Other usefull skills:
  • Experience with Red Hat/Fedora/GNU Linux,
  • Experience with: CVS, SVN, Git
Obowiązki:
  • Developing and Maintaining site features.
  • Preparing new solutions, implementing templates etc
Sposób aplikowania: Please send an email to tech_jobs@crowdstorm.com with: 1) CV 2) Portfolio of recent work 3) Agreement: [Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.)]