Artykuły

pdf

Inżynier projektowy

Plastique Sp. z o.o.

Firma Plastique zajmuje się produkcją opakowań dla klientów od branży automotive po branżę medyczną czy spożywczą. Podstawowa charakterystyka firmy dostępna jest na naszej stronie: http://www.plastique.pl/ . Zakład mieści się w Dąbrowie, k. Poznania.

Branża: Administracja
Rodzaj pracy: praca stała
Stanowisko: Inżynier projektowy
Wakatów: 1
Miejsce pracy: Dąbrowa, k. Poznania
Wymagania:

WYMAGANE DOŚWIADCZENIE -Ponad 3 lata udokumentowanego doświadczenia w projektowaniu na potrzeby termoformowania. -Doświadczenie w stosowaniu oprogramowania do modelowania: 2D, 3D, Solidworks, Sworks Visualize lub podobnego oprogramowania CAD. -Wiedza inżynierska i doświadczenie w projektowaniu narzędzi. -Preferowane jest doświadczenie w zakresie pracy na hali produkcyjnej/parku maszynowym. -Znajomość środowiska produkcyjnego z sektora tworzyw sztucznych. -Praktyczna znajomość druku 3D będzie dodatkowym atutem. WYMOGI DOTYCZĄCE KWALIFIKACJI I WYKSZTAŁCENIA -Licencjat lub kwalifikacje równoważne w zakresie Wzornictwa Przemysłowego ze specjalnością Projektowanie opakowań lub równoważne doświadczenie zawodowe DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI -Szkolenia Solidworks - posiadanie dokumentacji z ukończonego szkolenia. -Znajomość pakietu MS Office: Word, Excel, Outlook. -Znajomość środowiska CAD na potrzeby tworzenia wizualizacji 2D i 3D. -Umiejętność analitycznego rozwiązywania problemów. -Umiejętność realizacji wielu projektów w prężnym, elastycznym środowisku pracy.

Obowiązki:

ZADANIA I OBOWIĄZKI

  • Projektowanie opakowań termoformowalnych dla środowisk przemysłowych, handlowych, medycznych i farmaceutycznych.
  • Tworzenie konceptów wizualnych, dostosowanie się do specyfikacji narzędzi i wymagań klientów.
  • Przygotowywanie prototypów form z projektów koncepcyjnych w celu przeprowadzenia produkcji testowej.
  • Koordynowanie prac zespołu projektowego, w tym produkcji i kontaktu z kluczowymi klientami, aby rozwiązać problemy związane z procesami wytwarzania, formami i szczegółami wyposażenia, przyspieszając tym samym realizację projektu.
  • Umiejętność interpretowania rysunków technicznych.
  • Obecność na spotkaniach z klientami w celu zebrania specyfikacji dla produktu końcowego.
  • Koordynowanie i realizowanie planów projektowych; zarządzanie obecnym na stanie oprzyrządowaniem na potrzeby osiągnięcia wyznaczonych celów.
  • Ocena projektów produktów pod kątem możliwości produkcji lub przygotowania form.
  • Określanie możliwości realizacji procesu i opcji jego rozwoju, przeglądy projektów, a także ocena modeli 3D i rysunków 2D dla nowych i istniejących produktów.
  • Tworzenie rysunków 2D i 3D produktów, prototypów i narzędzi produkcyjnych, produktów testowych i próbek.
  • Przestrzeganie harmonogramu projektu i terminów klientów.
  • Rozwiązywanie problemów technicznych związanych z formami i sprzętem produkcyjnym.
  • Praca w zespole projektantów i inżynierów w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie pakowania dla różnych klientów.
  • Stosowanie nowych i innowacyjnych technologii związanych z działalnością firmy i potrzebami klientów.
  • Zgłaszanie raportów do głównego inżyniera projektowego.

W związku z tworzeniem nowego działu poszukuje kandydatów do pracy w charakterze inżyniera projektowego. Jako kluczowa osoba odpowiedzialna za utrzymywanie satysfakcji klienta, inżynier projektowy będzie opracowywać projekty, od prac koncepcyjnych do produkcji właściwej, poprzez współpracę z zespołami wielofunkcyjnymi, w tym zespołem odpowiedzialnym za produkcję narzędzi na miejscu, jakość i komunikację z klientem. Wymagane jest doświadczenie z technologiami CAD, preferowane oprogramowanie Solidworks, do tworzenia dwuwymiarowych i trójwymiarowych reprezentacji komponentów opakowaniowych, a także gotowego produktu. Wymagany udział w koordynacji projektu. Wybrany przez nas kandydat powinien wnosić do przedsiębiorstwa fachową wiedzę dotyczącą najlepszych praktyk w zakresie jakości, bezpieczeństwa i produktów gotowych.

Oferujemy:

  • Umowa o pracę zawarta bezpośrednio z firmą Plastique
  • Dobre wynagrodzenie wypłacane terminowo co miesiąc
  • Zapewniamy Program Relokacji - pokryjemy koszty najmu lub zapewnimy noclegi w pierwszych 3 miesiącach - szczegóły do indywidualnego ustalenia
  • Dodatki: ubezpieczenie grupowe, pakiet medyczny, pakiet multisport, premie
  • Szkolenia, kontakt z nowoczesnymi maszynami i innowacyjną technologią
  • Bardzo dobre warunki socjalne oraz wysokie standardy pracy (jakość, bezpieczeństwo, sprzęt itd.)
Sposób aplikowania: pawel.wisniewski@plastique.eu