Biuro Karier i Promocji Edukacji Politechniki Koszalińskiej przyłącza się do organizowanej w dniach 17-21 maja ogólnopolskiej akcji skierowanej do studentów i poszukujących pracy absolwentów. Będą spotkania z przedstawicielami pracodawców i konsultacje z doradcą zawodowym.

„Gra o karierę - biura karier dla ciebie” to ogólnopolska akcja, która ma na celu przybliżenie studentom i absolwentom działalności uczelnianych biur karier i pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy. Przez tydzień organizowane będą warsztaty, szkolenia i konferencje dotyczące poszukiwania pracy i warunków zatrudnienia. Akcja odbędzie się pod patronatem przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polski (KRASP) oraz Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Studenci i poszukujący zatrudnienia absolwenci sprawdzą swoje predyspozycje zawodowe i dowiedzą się, jak przygotować dokumenty rekrutacyjne i co zrobić, by dobrze wypaść podczas rozmowy z pracodawcą.

Spotkania w formule online będą organizowane codziennie od 17 do 21 maja, w godzinach 10-13. W tym czasie będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym Biura Karier i Promocji Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Będzie też okazja do rozmowy o tym, jak przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjne) pod konkretne stanowisko oraz o tym, jak odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacji i autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Biuro Karier i Promocji Edukacji zaplanowało też spotkania z przedstawicielami trzech firm. To okazja do zapoznania się z profilem działalności tych firm, ale też szansa na rozmowę o warunkach pracy oraz wymogach rekrutacyjnych (aplikowanie o pracę). W poniedziałek (17 maja br.) spotkanie z GEA Tuchenhagen sp. z o. o., w czwartek (20 maja) - dzień z MPS International sp. z o.o. Na piątek (21 maja) zaplanowano natomiast spotkanie z Transition Technologies-Software sp. z o.o. Będą prezentacje, konkursy, webinaria i warsztaty.

Szczegółowy harmonogram akcji "Gra o karierę - biura karier dla ciebie” znajdziesz tutaj: /ckeditor_assets/attachments/3188/harmonogram_gra_o_kariere_2021_2.pdf

 

powrót