Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do zespołów oraz indywidualnych artystów i programistów, którzy tworzą dzieła sztuki w postaci obrazu, video, dźwięku bądź tekstu pisanego za pomocą algorytmów AI. Zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Nagrody konkursowe zostaną przyznane w trzech kategoriach:

OPEN – brak ograniczeń odnośnie rodzaju sztuki, metody pracy czy stylu. Pełna kreatywność dozwolona

NO CODE – kategoria dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z AI. Twórcy mogą wykorzystać dostępne programy, również online i stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki!

METAMORPHOSES – artystyczna interpretacja znanych utworów i obrazów

Autorzy zwycięskich prac mogą liczyć na nagrody pieniężne oraz darmowy dostęp do cyfrowej rozrywki partnerów konkursu. Najlepsze dzieła zostaną również wykorzystane w produkcjach serialowych player.pl i materiałach Ringier Axel Springer Polska.

Prace można przesyłać do 28 lutego 2023 r. używając specjalnego formularza dostępnego na stronie digitalars.pl.

Każdy może zostać cyfrowym artystą! 

Rozwój nowych technologii sprawił, że każdy z nas może zostać cyfrowym artystą i tworzyć wspólnie z AI obrazy, wizualizacje, dźwięki oraz teksty. Wystarczy dobre urządzenie mobilne oraz odpowiednia aplikacja lub dedykowana strona. Dlatego w tym roku, organizatorzy Digital Ars stworzyli nową kategorię NO CODE. To okazja dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuczną inteligencją. Bot OpenAI, Midjourney, DALL-E, NightCafe – aplikacji, które pozwalają amatorom generować sztukę bez umiejętności programowania jest wiele. Konkurs Digital Ars jest szansą na twórcze eksperymentowanie z nowymi technologiami, zabawę i rozwój cyfrowych kompetencji.  

Patronat honorowy konkursu Digital Ars

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechnika Łódzka, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Miasto Łódź.

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Więcej na stronie: digitalpoland.org