„JAK ODNALEŹĆ SIĘ NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY?”

Cykl webinariów składa się z pięciu interaktywnych spotkań online, które zapewnią uczestnikom niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do odnalezienia się na współczesnym rynku pracy. Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności, aby odnieść sukces w dzisiejszym świecie pracy.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych webinariów:

1) 02.10.2023, godzina 17.00 Kompetencje przyszłości vs. kompetencje uczniów a potrzeby współczesnego rynku pracy

Opis: Webinarium będzie się skupiało na analizie kompetencji przyszłości w porównaniu do kompetencji młodzieży uczęszczającej do szkół średnich z perspektywy pracodawców. W trakcie webinarium omówimy, jakie umiejętności i zdolności są obecnie najbardziej pożądane przez pracodawców oraz jakie braki i niedopasowania w kompetencjach młodych pracowników są dostrzegane przez rynek pracy. Webinarium ma na celu przedstawienie kompleksowego obrazu potrzeb współczesnego rynku pracy i skonfrontowanie go z aktualnie kształtowanymi kompetencjami uczniów.

LINK DO REJESTRACJI

2)  05.10.2023, godzina 15.00 Networking - budowanie sieci kontaktów zawodowych

Opis: Telefon do znajomego po radę? A może list polecający, byłby pomocny? To pytania pojawiające się, gdy potrzebujemy wsparcia w rozwoju kariery, w rozwiązywaniu problemów zawodowych. Aby znaleźć na nie odpowiedzi warto zainwestować wysiłki w budowanie sieci kontaktów zawodowych. Podczas spotkania zostanie przedstawiony networking w życiu zawodowym, dobre praktyki oraz korzyści z jego stosowania.

LINK DO REJESTRACJI

 3) 09.10.2023, godzina 16.00 Odetchnij, zregeneruj się, nie wypalaj się: relaksacyjne strategie na co dzień

 Opis: Celem webinarium jest zgłębienie różnych technik relaksacyjnych, które pomagają skuteczniej zarządzać stresem, złagodzić napięcie, poprawić koncentrację i zwiększyć produktywność. Przedstawiony zostanie proces wypalenia zawodowego - jakie są jego etapu rozwoju zaczynając od pokazania tych pierwszych sygnałów. W ramach webinarium porozmawiamy o tym, jak wprowadzać zdrowe nawyki, które przeciwdziałają wypaleniu zawodowemu.

LINK DO REJESTRACJI

 4) 16.10.2023, godzina 15.00 Prognozowanie zmian na rynku pracy – scenariusze przyszłości

Opis: Znajomość trendów na rynku pracy oraz prognozowanych kierunków zmian jest kluczowym elementem w pracy doradcy zawodowego. Pozwala na zwiększenie skuteczności usług doradczych, szczególnie nakierowanych na przyszłość – wyboru zawodu, czy kierunku dalszej edukacji. Dynamika zmian rynkowych powoduje konieczność odejścia od linearnego postrzegania przyszłości, na rzecz podejścia scenariuszowego. W trakcie webinarium przybliżymy tę koncepcję oraz zaprezentujemy dostępne scenariusze.

LINK DO REJESTRACJI

 5) 24.10.2023, godzina 17.00 Nowe sposoby przyciągania Talentów do organizacji - globalne case studies

Opis: Webinarium to wyjątkowa okazja do zapoznania się z inspiracjami i najciekawszymi projektami z całego świata, które mają na celu przyciągnięcie i zatrzymanie najbardziej wartościowych pracowników w organizacji. Uczestnicy będą mieli okazję poznać konkretne case study, które zmieniają tradycyjne podejście do budowania wizerunku pracodawcy oraz przyciągania kandydatów. Prezentowane przykłady pomogą uczestnikom zdobyć nowe spojrzenie na procesy rekrutacyjne i strategie związane z budowaniem silnego zespołu w organizacji.

LINK DO REJESTRACJI